VERNISÁŽ VÝSTAVY – HMYZ VE VĚDECKÉ ILUSTRACI

Výstava Hmyz ve vědecké ilustraci byla otevřena v neděli 1. září 2024 ve farním sále v Odoleně Vodě. Kresby při vernisáži představil sám jejich autor, P. Matúš Kocian, který dělí svůj čas mezi duchovní péči o své farníky a vědecký zájem o „broučky“ a o ekologii. Na Univerzitě Karlově vystudoval entomologii a nějaký čas se věnoval výzkumu. Po studiu teologie byl vysvěcen na kněze a dnes je farářem u sv. Matěje v pražské Šárce. V entomologii se specializuje na výzkum drabčíků, což je vůbec nejrozšířenější čeleď na světě, jen u nás jich žije na 1 500 druhů, ve světě pak desítky tisíc, mnohé ještě nepopsané. P. Matúš je současně uznávaný odborný kreslíř, jeho ilustrace hmyzu zdobí řadu publikací.
Výstava na faře byla otevřena v rámci Světového dne modlitby za ochranu stvoření.

Prohlédnout si jí můžete po domluvě do 20. října.

Jan Oulík

vložil 2. září 2024, 21:43